Gitti – ama işler Robinson’ın beklediği gibi gitmedi.

Gitti – ama işler Robinson’ın beklediği gibi gitmedi.

Zil çaldığında Okada ve Omega, saf güçlü stilde profesyonel güreşin muhteşem bir senfonisini çaldılar ve Omega yerleşene kadar inanılmaz bir yürek ve azim hikayesi dokurken yaklaşık 65 dakika boyunca seyirciyi koltuklarının kenarında bıraktılar. ""yağmurcu"" Sonunda tarihi zaferi kazanmak için Tek Kanatlı Meleği ile ringin ortasında. 

Omega sadece IWGP ağır sıklet şampiyonu olan ilk Kanadalı olmakla kalmadı, aynı zamanda Okada’nın destansı 720 günlük şampiyonluk saltanatını çağı tanımlayan ve güreş tarihinin tartışmasız en büyüğü olan bir maçta sona erdirerek yaptı. — Brian Fritz

İkinci: Andrade ""Çin"" Almas, Johnny Gargano’ya Karşı 

Bir güreş maçını harika yapan nedir? 

Harika hikaye anlatımı ile birleştirilmiş atletizm, en büyük faktörle birlikte mükemmel hareket uygulaması: kalabalığı arkanıza almak. Bu olmadan, sadece iki yeteneğin bir eşleşmesi var. 

Andrade “Cien” Almas ve Johnny Gargano, 27 Ocak’ta NXT Takeover: Philadelphia’nın ana etkinliğinde bir klasiği sergilediler. Almas, maça girerken Gargano karşısında 2-0 öndeydi. 

Almas ve Gargano’nun erkenden büyük zincir güreşleri vardı, bu da bir süre devam edeceklerinin göstergesiydi.

Gargano’nun Almas’ın onu iplerin arasından mızrakla onu ters dönmüş kasırga DDT’ye doğru mızraklamaya çalışırken yakalamasından sonra boyun ve sırt sorunlarıyla tekme atma dramı, kalabalığın hayranlığını kazanmak için uzun bir süre boyunca kükreyen kalabalığı ayağa kaldırdı. ilk kez şampiyonluğu kazanmak isteyen kahramanlarının hayranlığı. 

Almas ve Gargano bundan sonra işi hızlandırdı. Kalabalık her imza noktasından sonra “Bu Harika” diye tezahürat yapıyordu. Gargano’nun bittiği her göründüğünde kalabalığı “EVET” tezahüratları ve ardından “Johnny Güreşi” ile ahenk içinde patlattınız. Her yakın düşüşte, maç yeni zirvelere ulaştı. Zelena Vega ve Candice LeRae’nin zekice dahil edilmesi, maçı yalnızca benzersiz bir alana itti. 

Almas, Gargano’ya Hammerlock DDT’sini eklediğinde, herkes klasik bir maça tanık olduklarını fark etti. Ve muhtemelen herhangi bir yılda Yılın Maçını kazanacak bir maç olmasaydı listenin başında olabilirdi. — Steven Muehlhausen

 

Juice Robinson’ın Gardner, Illinois’de büyürken yapmak istediği tek şey profesyonel bir güreşçi olmaktı. O ve erkek kardeşi her zaman WWE’yi izlerdi, bir gün oraya gideceğini ve zanaatını dünyanın görmesi için uygulayacağını düşünürdü. 

Robinson şansını 2011’de 22 yaşındayken güreş devi ile gelişimsel bir anlaşma imzaladığında elde etti. Şimdi NXT olan Florida Championship Wrestling’de başladı ve CJ Parker sahne adını verdi. Gitti ama işler Robinson’ın beklediği gibi gitmedi. Alt ligde zayıf kaldı ve maçlarının çoğunda esasen işbaşı yaptı. Bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu bilen Robinson, Mart 2015’te şirketten serbest bırakılmasını istedi ve kabul edildi.

DAHA: WWE tarihindeki en büyük 10 büyük adam

Tekrar düşününce Robinson, WWE’de başarılı olmasını engelleyen şeyin ne olduğunu biliyor.

""Kendime güvenim yoktu çünkü 22 yaşındaydım ve çapraz vücut vurmayı yeni öğreniyordum."" Robinson, Sporting News’e söyledi. ""Sadece iş için yeşildim ama aynı zamanda dünyanın en büyük şirketinde başarılı olmaya çalışıyordum. Bu gerçekten uzun bir emir. Bende yoktu 1xbet desktop ve çok sabırlıydım. Kim olmak istediğimi az çok biliyordum. Kim olduğum hakkında bir fikrim vardı ama onu canlandıramadım.

""Şimdi yayabildiğim şeyi dışarı çıkaramadım. Yumurta kabukları üzerinde yürüyordum,"" dedi. ""Her zaman gerçekten gergindim, sürekli eleştiriyordum, diğerlerinin aksine korkmadım. Maçın berbat olup olmadığını biliyorum. Bana zaten bildiklerimi söyleyen 45 yıllık bir gaziye ihtiyacım yok. Bu günlerde, artık kendime daha çok güvendiğim için akışına bırakıyorum.""

Bu güven, Robinson’ın yeni güreş ligi olan New Japan Pro-Wrestling’de, Ekim 2015’te tam zamanlı bir sözleşme imzaladığı New Japan Pro-Wrestling’de gelişmesine yardımcı oldu. Robinson, Pasifik’te maceraya atıldığında ne bekleyeceğini kesinlikle bilmiyordu. Ancak organizasyonda biraz zaman geçirdikten sonra, orada işlerin WWE’dekinden farklı olacağını bilmesine yardımcı olan iki faktör gördü.

""Özgürlük ve zaman,"" dedi Robinson. ""Alışma zamanı gibi. Yeni Japonya bana bunu aşmam için zaman verdi ve hala bu şekilde devam ediyor. Hiç yapılmadı. ‘Eh, hadi bu adamı televizyona çıkaralım’ gibi değildi. İki hafta içinde bitmedi, oh sonraki adam. WWE’nin yaptığı budur. Küçük bir çocukken olmak istediğim bu değildi. Profesyonel güreş yapmak istemedim. Asla!

""Oraya gitmek ve tüm dünyada yapmak istedim. İçeri giren şu adamlar olmak istedim: Çok havalı olduğunu düşündüğüm Sami Zayn, Kevin Owens, Neville, Finn Balor, Seth Rollins, Dean Ambrose ve Cesaro. 22 yaşımdayken bir şekilde yanlışlıkla sözleşme imzalamıştım. Bir ortamın o düdüklü tenceresinde çözemiyordum. Bunu çözmelisin. Bunu dün çözmelisin. Bu kaotik. Bundan bıktım. Bu konuda kendimi hırpalıyordum ve güreşe devam ediyordum. Sadece dışarı çıkmam gerekiyordu, kendi yolumla yaptım ve şimdi bunu seviyorum. Yeni Japonya bana çiçek açmam için zaman verdi.""

DAHA: WWE PPV 2018 programı

Robinson, Cumartesi günü San Francisco’daki Cow Palace’ta (8:00 ET, AXS TV) New Japan’s G1 Special’ın ortak ana etkinliğinde IWGP ABD unvanı için Jay White ile karşılaşacağından, bu kesinlikle ringde gösterildi.

Güreş hayranları, Robinson ve White’ın Cody vs. Kenny Omega ana etkinliği ve Dragon Lee ile Hiromu Takahashi arasındaki IWGP genç ağır sıklet şampiyonluk maçı öncesinde şovu çalacağını düşünüyor. Robinson kare çemberin içine girdiğinde neyin tehlikede olduğunu biliyor.

""Bence (Beyaz) aynı şekilde hissediyor, ikimiz için de 500 fitlik bir koşuya çıkmamız için büyük bir fırsat."" dedi Robinson. ""Dragon Lee ve Hiromu Takahashi’yi takip ediyorsunuz ve bu çılgınca olacak. Sonra Kenny (Omega) ve Cody’nin gerçekten iyi bir hikayesi var ve bence Jay ile benim de gerçekten iyi bir hikayemiz var.

""Bu, 7 Temmuz’da ne olduğuna bağlı olarak, bir bölümün sonu gibidir. Bence güreş camiasındaki insanlar, ‘Şey, s-, Juice Robinson bir şeyi doğru yaptı ve WWE’den ayrılarak doğru seçimi yaptı. Bunu yapmadan önce oradan ayrılarak doğru seçimi yaptığımı biliyordum. Koruken Salonu’nda ilk çalıştığımda, ‘Tamam, çok fazla yukarı (yörünge) var. Bu şirkette her şeyi yapabilirim’ dedi. Burada bir sürü çevrilmemiş taş var. Güreş şu anda sadece mükemmel.""

Steven Muehlhausen, MMA ve boks yazarı ve Sporting News için katkıda bulunuyor. YouTube kanalına buradan abone olun. Ona stevemuehlhausen@yahoo.com adresinden e-posta gönderebilir ve onu Twitter @SMuehlhausenMMA’da bulabilirsiniz.

Profesyonel güreşteki bu günler, uzun vadeli hikayeler geçmişte kaldı. Şirketlerin hikayenin nefes almasına izin verdiği, büyümesi için zaman verdiği ve en önemlisi hayranların karakterlere ve anlatılan hikayeye duygusal olarak yatırım yapmasına izin verdiği 1960’lar-90’lar artık geride kaldı.

Artık haftanın her günü ya televizyonda ya da internette güreş görüyorsunuz ve sürekli değişen parçalarla neler olup bittiğini deşifre etmek zor.

DAHA: Juice Robinson, New Japan’ın WWE’ye göre avantajlarını açıklıyor

Yine de bir hikaye, sanatın tamamen kaybolmaması için umut verdi, çünkü neredeyse bir yıllık bir yapım, Cumartesi akşamını San Francisco’daki tarihi Cow Palace’taki New Japan Pro Wrestling’in G1 Special etkinliğinde Cody’nin ana etkinliğiyle tamamlayacak. IWGP ağır siklet şampiyonası için Kenny Omega’ya meydan okuyor (20:00 ET, AXS TV).

Maça giren milyon dolarlık soru şudur: Neden gerçekten geride bırakabileceğimiz daha fazla hikayemiz yok?

""Bunun için tüm uygun bileşenlere sahip olmalısınız ve bu zordur,"" Cody, Sporting News’e söyledi. ""WWE iseniz, doygunluk miktarı nedeniyle zor olacak. Pazartesi canlı TV’niz var, Salı canlı TV’niz var, her ay izleme başına ödemeniz var ve göründüğü gibi her üç ayda bir [NXT] Devralma hakkınız var. Aynı yüzleri ortaya koymaya devam etmek ve bu yüzlerin hayal gücünüzü yakalamaya devam etmesi zor.

""Ancak, güreşin olduğu kadar doygun olması gerektiğini düşünmüyorum. Tıpkı herhangi bir ödüllü dövüş eğlencesi gibi, bu etkinlikleri inşa etmeniz gerekiyor. Daha azı daha çok anlamına gelir. Ne zaman bir NXT şovu olsa insanlar ‘Oh, bu şimdiye kadar gördüğüm en harika şey’ diyor. Dünyadaki en büyük gösteridir. Onlar için yaptıkları şeylerden biri, sizi bekletmeleridir. Ona uygun şekilde inşa ederler. Bu konuda gitmek için iyi bir yol.""

Mayıs 2016’da Cody, WWE’den serbest bırakılmasını istedi. Onu yaratıcı bir şekilde tatmin etmeyen korkunç numaralardan ve hikayelerden bıkan 33 yaşındaki, kendi üzerine bahse girmeye karar verdi. Teksaslı oyuncu bunu güreş devi dışındaki en büyük yıldızlardan biri haline getirdi ve şimdi babası, büyük Dusty Rhodes’un vesayeti altında çocukluğundan beri gördüğü rüyayı yaşıyor.

""Farklı bir insan gibi görünüyorsam, bunun nedeni farklı bir insan olmamdır. WWE’den ayrılma kararıma geldiğinde gerçekten yıldırım çarptı,"" dedi Cody. ""Kelimenin tam anlamıyla o günü ve o zaman kim olduğumu düşünürsem, bu çok zor. Benim için neredeyse bir gecede oldu. Bu işte çok uzun süre gidiyorsunuz ve sonra bu ampul anlarına sahip oluyorsunuz. Sadece bu kısacık korkusuzluk anını yaşadım ve kendime kimseyi dinlemeyeceğime dair güven duydum. Nasıl yapmak istiyorsam öyle yapacağım. Ve benim nasıl yapmak istediğim, insanların görmek isteyeceği ve destekçilerin parasını ödemek isteyeceği şeydir. 

""Kahrolası bir şeyden korkmama korkusu, oldukça ego yarattı, bu Kenny ve ben ve şeyler hakkında nasıl gittiğimiz ve Kenny ile çok daha alçakgönüllü bir notta oldukça öne çıkıyor. Ben tamamen farklı bir insanım. Henüz orada mıyım bilmiyorum ama küçük bir çocukken hayalini kurduğum güreşçiye dönüşüyorum. Bu çocukluk hayali."" 

DAHA FAZLA: Jay Lethal, Flip Gordon ve Shane Helms All In konuşuyor ve daha fazlası

Cody ve Omega, hikayeyi çeşitli platformlar aracılığıyla oluşturmayı başardı. Ring of Honor’da (Cody ABD’de özeldir ve Omega zaman zaman gelir), New Japan (Omega özeldir ve Cody hafif bir programla çalışır) veya video serisinde ""Elit olmak,"" The Young Bucks tarafından 2016’da oluşturuldu. Hikaye, söz konusu bölüm veya olayda ne kadar incelikli olursa olsun anlatılmaya devam ediyor.

""Hikayenin bir bölümünü sergileyen Şeref Yüzüğü’ne sahip olduğunuz ve ardından hepsini birbirine bağlayan iplik olan ‘Elit Olmak’ ve bize diğer yönünü gösteren Yeni Japonya’ya sahip olduğunuz bu çapraz tanıtım şeyini düşünüyorum,"" dedi Cody. ""Bence sahip olmanız gereken şey, oldukça basit bir şekilde, güvendir. Sizi istihdam edenlere güvenin ve meslektaşlarınız arasında güvenin. Herkesin profesyonel güreş konusunda çok tutkulu olduğu “Elit Olmak” ekibiyle çok şanslıyız. Grupta dolandırıcı yok. Herkesin fikirlerine değer verilir. Ve seçtikleri ve haritaya koydukları bir şeye sahip olan herkes, bunu tamamen taahhüt edecek.

""”Elit Olmak” bir oyun değiştiricidir. Buna basit bir YouTube şovu olarak bakmak isteyen pek çok şüpheci var. Basit bir YouTube şovundan çok daha fazlası. Puding için kanıta ihtiyacınız varsa, Flip Gordon’a bakın. Flip Gordon gittiği her yerde popüler. Onun fiyatı yükseltildi. “Kitap Çevirme” tezahüratları en rastgele bağımsız etkinliklerde gerçekleşir. Tüm kişiliği, karakteri, bireysel Flip Gordon, ‘Elit Olmak’ programında sunuldu. İnsanların onu gördüğü yer orası. Matt ve Nick [The Young Bucks] bununla yaptıklarıyla gurur duyuyor. Kenny ve benim aramdaki bu destanın sorumluluğunu kesinlikle onlar üstlendi.""

üyeleri ""kurşun kulübü"" Nisan’da Ring of Honor’un Supercard of Honor’da mücadele etti ve Cody 2017’deki en iyi maçlardan birinde galip geldi. Cumartesi günkü şovda yalnızca Cody ve Omega’yı değil, aynı zamanda ""Meyve suyu"" IWGP ABD Unvanı için Robinson ve Jay White ve IWGP junior ağır sıklet şampiyonluğu için Dragon Lee ve Hiromu Takahasi. Güreş uzmanları, bu maçlardan hangisinin şovu çalacağından emin değil. 

Cody, Cumartesi günü hakemin eli mindere vurduğunda hikayenin bitip bitmeyeceğinden emin olmasa da, Cody herkesin televizyonda izlemesinin nedeninin ana olay olduğunu düşünüyor.

""Gösteriyi çalmak?"" Cody, duygusal bir şekilde nefes verirken dedi ki, ""Başka hiçbir şeyin şansı olduğunu düşünmüyorum. Bence ‘Şov’. İnsanların gözlerinin Juice Robinson, Jay White ve The Bucks’ın ağır sıklet rövanş maçında olması beni mutlu ediyor. Ama oradaki kimsenin Kenny ve ben ne yapacağımızı görmeye geleceğini sanmıyorum. Bu ikinci çıkış. Bence insanlar bu tür bir maça gerçekten şaşıracaklar … ve bunu ne kadar yorucu ve fiziksel hale getirdiğimize. Şovu çalsa da çalmasa da o yine de ‘The Show’.”

Steven Muehlhausen, MMA ve boks yazarı ve Sporting News için katkıda bulunuyor. YouTube kanalına buradan abone olun. Ona stevemuehlhausen@yahoo.com adresinden e-posta gönderebilir ve onu Twitter @SMuehlhausenMMA’da bulabilirsiniz. 

2005’e kadar uzanan her baharda New Japan Pro Wrestling, New Japan Cup’ın sahibidir ve bu yılki edisyon her zamankinden daha büyük.

Bunun nedeni, Yeni Japonya Kupası 2019’un, turnuvanın ilk turu 8 Mart’ta 24 Mart’ta Japonya’nın Niigata kentindeki City Hall Plaza Aore Nagaoka’da gerçekleştirilecek finallerle başlamasıyla 16’dan 32’ye genişliyor. Bu yılki turnuvanın galibi, 6 Nisan’da Madison Square Garden’da ROH/NJPW G1 Supercard etkinliğinde IWGP Heavyweight Championship için Jay White ile karşılaşacak.

Küçük bir alana sahip olan geçmiş yıllarda, mevcut şampiyonlar turnuvaya girilmezdi, ancak bu yıl hem IWGP Kıtalararası Şampiyonu Tetsuya Naito hem de NEVER açık siklet Şampiyonu Will Ospreay ile değişiyor.

Ayrıca, Ospreay, Chase Owens, Colt Cabana, Hikuleo, Toa Henare, Shota Umino ve Nick Miller olduğu NXT’den kısa süre önce ayrılan Mikey Nicholls dahil olmak üzere New Japan Cup’ta ilk kez yarışan birkaç güreşçi var. TM-61 etiket ekibi. Ayrıca, David Finlay turnuvaya katılacaktı ancak omzu yerinden çıktı ve yerini Ryusuke Taguchi aldı.

Tüm saha ve ilk tur eşleşmeleri dahil olmak üzere New Japan Cup 2019 hakkında bilmeniz gereken her şey burada. 

DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

 

Yeni Japonya Kupası 2019 tarihleri

Yeni Japonya Kupası 2019, 8 – 24 Mart arasında sürecek. 

Yeni Japonya Kupası 2019 nasıl izlenir

New Japan Cup 2019, New Japan World yayın hizmetinde sunulacak. 

 

New Japan Cup Night One (İlk tur) – 8 Mart Korekuen Hall, Tokyo Japonya

– Tomohiro Ishii, Yuji Nagata’ya Karşı- Taichi vs. Tomoaki Honma- Manabu Nakanishi vs. Yoshi-Hashi- Chase Owens, Juice Robinson’a Karşı

New Japan Cup Night Two (Birinci tur) – 9 Mart Aichi Prefectural Gymnasium, Nagoya, Japonya

– Kazuchika Okada vs. Michael Elgin- Hikuleo, Mikey Nicholls’a karşı- Kötü Şans Fale vs. Will Ospreay- Lance Archer, Toa Henare’ye karşı

New Japan Cup Üçüncü Gecesi (Birinci tur) – 10 Mart, Hyogo, Japonya’daki Baycom Gymnasium’da

– Hiroyoshi Tenzan vs.

منوی اصلی