Michael Elgin ve Savaş Makinesi vs

Michael Elgin ve Savaş Makinesi vs

Profesyonel güreşte bu tarihi zamanın ayrılmaz parçalarından biri Mick Foley’di.

Nisan 1996’dan Kasım 2001’e kadar WWE’deki tam zamanlı koşusu sırasında Foley, üç WWE şampiyonluğu kazandı, sekiz kez etiket takımı şampiyonu ve sert bir şampiyon oldu. 

DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

Foley, The Rock ile anıtsal kan davalarına katıldı, "Soğuk taş" Steve Austin, Triple H ve The Undertaker, Haziran 1998’de The Undertaker’a karşı oynanan King of Ring’de Hell in Cell’in tepesinden darbe almak da dahil.

Foley, Nisan 2000’de tam zamanlı ring içi yarışmadan emekli olduktan sonra, New Yorklu oyuncu, 2012’de güreş botlarını tamamen kapatmadan önce Randy Orton, Edge ve Ric Flair ile maçlar yaptı. 

Foley, New York Times’ın en çok satan yazarı olmaya devam etti ve bir dizi çocuk kitabı yazdı ve güreş işindeki hayatı hakkında dünya çapında tek kişilik gösteriler yaptı.

Foley, Cumartesi günü Starrcast için Schaumburg, Illinois’deki Hyatt Regency’deki Starrcast’te güreş sahnesine geri dönüyor ve burada bir tanışma ve selamlama ve başlıklı tek kişilik bir gösteri yapacak. "Bir Hardcore Efsanesinden Masallar."

Foley, ortaya çıkmadan önce Sporting News ile Starrcast’te görünüp görünmediği, orada göründüğü için WWE’den geri bildirim alıp almadığı, WWE-AEW savaşı ve kendisini Bray Wyatt’ta görüp görmediği hakkında konuştu.

Röportaj, uzunluk ve netlik için hafifçe düzenlendi.

Sporting News: Bu röportajı ayarlamak için yaptığımız yazışmalarda Ekvador’dan yeni döndüğünüzü söylediniz. Seni oraya ne yönlendirdi?

Mick Foley: (Gülüyor) Guiakel’de bir çizgi roman toplantısıydı. 1987’den beri Ekvador’a ya da Güney Amerika’ya gitmemiştim. Bu nedenle ziyaret etmek için iyi bir sebep oldu.

SN: Ekvador’da olmaktan, Chicago’ya giden bir uçağa atlamadan önce birkaç günlüğüne evde olmaktan, pek çok insanı şaşırtmak için, Starrcast’e dönüyorsunuz, çünkü WWE adamları AEW ile olan düşmanlıktan dolayı çekiliyorlar. Starrcast’e gelme fırsatı nasıl ortaya çıktı?

MF: Onların (AEW) TV slotlarını duyurduklarını sanmıyorum. Teklifi kabul ettiğimde WWE’nin NXT yuvasını ilan 1xbet99 ettiğini sanmıyorum. Birkaç WWE üyesinin daha önce Starrcast’ler yaptığını bildiğimi düşünüyordum. Conrad (Thompson, etkinlik kurucusu ve organizatörü) tarafından, eğer bunun bir parçası olmak istersem ilk iki etkinliği yapmam istendi ve bu üçüncü kez, yapacağımı söyledim. Bunun için hikayeler üzerinde çalışıyorum "hardcore efsane" göstermek. Şu anda kabalar, ancak ilk kez yayınladığımda muhtemelen en iyi hallerinde olmayacaklar. İnsanların her halükarda iyi vakit geçireceğinden oldukça eminim.

SN: Chicago’daki Zanies’e geldiğinizde tek kişilik şovunuzu birkaç kez gördüm. Sunum, gezi şovlarınızın bir versiyonu mu olacak?

MF: Tamamen farklı bir şov olması gerektiğini söyleyebilirim, ancak daha önce değindiğim bir veya iki şeye değinmeyeceğime söz veremem. Tamamen farklı kılmak niyetindeyim. Ve ilk kez bir şey yaptığınızda, en organik ve en ham olduklarında en iyi olan güreş promosyonları (gülüyor) dışında, sahnedeki hikayeler zamanla daha iyi olma eğilimindedir. Ama onu ilk kez görmenin her zaman özel bir yanı olduğunu düşünüyorum. Rosemont’taki (Chicago’nun hemen dışında) Zanies, “20 Yıl Cehennem Turunun ilk gösterisiydi." Kelimenin tam anlamıyla söyleyerek o gösteriden uzaklaştım, "Sanırım burada bir şey bulduk." Bütün bir şovu 20 yıl önceki bir maça dayandırma fikri müthiş görünüyordu. Ama Zanies’deki o ilk gece, oraya bir sürü şey koydum ve bazıları işe yaradı, bazıları işe yaramadı. Ama orada olmak ve bunun bir parçası olmak heyecan verici.

SN: İnsanlarla konuşuyordum ve hala bu etkinlikte olmanıza şaşırdılar. Bu sizin orada olmanız için bir ısrar mıydı yoksa WWE’deki insanlardan herhangi bir tepki geldi mi?

MF: Herhangi bir geri itme yaşamadım (gülüyor). Kimse yapmamamı önermedi. Bu, insanların bunu yaptığım için mutlu olduğu anlamına gelmez. yapmayı kabul ettim. AEW televizyon anlaşması yoktu ve WWE televizyon programlarını planlamamıştı. Pek çok WWE Onur Listesi üyesi bunu benden önce yapmıştı. Bu yüzden bunu o kadar büyük bir anlaşma olarak görmedim.

SN: Sen dünyanın ayrılmaz bir parçasıydın. "Pazartesi Gecesi Savaşı" WWE ve WCW arasında. Pek çok insan bunun "Çarşamba Gecesi Savaşı" WWE ve AEW arasında. Çarşamba geceleri olacak bu sözde savaş hakkında ne düşünüyorsunuz?

MF: Kesinlikle her iki tarafta da en iyisini ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Bu kafa kafaya rekabet nedeniyle NXT şovunun WWE programında mutlaka görülmesi gereken şov olarak görülmesi mümkündür.

SN: Az önce söylediğin şey, pek çok hayranın hissettiği şey – NXT’nin zaten görülmesi gereken WWE şovu. Durumun bu olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa NXT’nin bu konuşmada dile getirilmeden önce gidecek bir yolu var mı?

MF: Dürüst olacağım. Bununla akıllıca konuşacak kadar NXT izlemedim. Ama oradaki yeteneği biliyorum. Diziyi izlediğimde gerçekten etkilendiğimi biliyorum. Sadece katılan herkesin bunun için daha iyi olacağını umuyorum ve durumun böyle olacağına inanıyorum.

SN: 20 yılı aşkın bir süre önce savaşın yoğun işlerindeyken, dünyanın gözlerinin üzerinizde olduğunu bildiğiniz için sadece oyunculardaki en iyiyi değil, içinizdeki en iyiyi de ortaya çıkardınız mı?

MF: Her şey daha iyi bir çalışma ortamı için yapıldı. Mesela, ortak bir hedefe doğru çalışan bir ekibin parçası olduğumuzu hissettik. Beş ya da altı WWE oyuncusu aynı anda adımlarını attı. Başarısızlık cezası olmadan yaratma ve doğaçlama yapma özgürlüğümüze izin verildi. Kaybetmemek için oynamak yerine kazanmak için oynadığımızı hissettim, bence şu anki sahnede bazı zamanlar böyle.

SN: Seni bu yıl birkaç kez gördük. "Çiğ." Son görünün "ham birleşme" Bray Wyatt’ın olduğu bölüm ise şovun unutulmaz anlarından biriydi. Mandibula Pençesini yaptı. Bana ve birçok güreş uzmanına, bu meşale gibi bir an gibi geldi çünkü Wyatt’ı her zaman çok iltifat ettiniz. Hareketi saygı duruşu tarzında yapıyor.

MF: Bence bu herkesin kendisi için düşünmesi için. Her şey takiple ilgili. Ve takipten de çok memnun kaldım. Onu ilgi çekici ve heyecan verici bir televizyon haline getirmek için hareketi kullandığını ve bu karakterin viteslerini değiştirdiğini görmekten gerçekten mutluyum.

SN: Wyatt, Cactus Jack’ten Mankind’e, Dude Love’a ve daha sonra Mick Foley’e uyum sağlamanız ve gitmeniz konusunda bana birçoğunuzu hatırlatıyor. Kendinizle onda çok benzerlik görüyor musunuz?

MF: Yapıyorum. Ateşböceği Eğlence Evi’nin aşırı duygusal, hayvaniliği gibi bir uçtan diğerine gitme isteği ve daha sonra Fiend karakterinin kötü doğasını güçlendiren bu inekliği benimseme isteği.

SN: Tüm bu karakterlere geçiş yapmak zihinsel olarak senin için ne kadar zor oldu? Çünkü birçok yetenek denedi. Çoğu başarısız oldu, ama sen ve Bray yapmadınız.

MF: Teşekkürler. Canlandırması zor olan tek karakter daha karanlık olan Mankind’dı çünkü bu gerçekten benim doğamda yoktu. Ancak son zamanların İnsanlığı daha hafif bir karakter ve kucaklanması çok daha kolay. Cactus Jack aslında benim için 10 kat daha güçlüydü ve Dude Love, 17 yaşımda olacağımı sandığım tüm piliçleri almamdı (gülüyor).

SN: En unutulmaz Dude Love anlarından biri, “Love Shack”in bir bölümünü yaparken kızlar ve Vince McMahon ile sahnede dans ettiğiniz zamandı.

MF: Vince’in her şeyi yaptığını görmek, herhangi bir kelime oyunu amaçlanmadı, dansta sadece güzel bir şeydi. Duygusal olarak yatırım yaptı ve hala yaptığı her şeyde. Bu eğlenceli bir sahneydi. O segmentte 27 dikişim vardı. Terry Funk sandalyesinden 27 dikiş attım ve hala bayanlarla dans ettim.

SN: Güreşi 2019’da nasıl görüyorsunuz, çünkü orada çok fazla ürün var ve insanların zanaatlarını sergileyebilecekleri yerler var mı?

MF: Çok geniş. Gerçekten öyle. On yıl önce, WWE dışındaki tek şov TNA idi. Ve şimdi, hepsi de izlemeye değer, gidilecek sekiz ya da dokuz yer var. Hepsinin bu büyük yeteneğe sunacak bir şeyleri var. Güreş hayranı olmak için harika bir zaman. 

Sporting News, her hafta profesyonel güreş dünyasının en büyük haberlerini yayınlıyor.

2017’ye baktığımızda

AJ Styles, 2018’e WWE şampiyonu olarak 2017’ye girdiği şekilde girecek.

Süre "The Phenomenal One ”2016 WWE’deki ilk çıkışının ardından hemen bir etki yarattı, geçen yıl kendisinin iyi niyetli bir üst düzey adam olduğunu kanıtladı.

Bu, @WWENetwork koleksiyonudur. "A.J. STİLLER. İNŞA EDİLMİŞ!" ve BU PAZARTESİ geliyor! #BeyondPhenomenal @AJStylesOrg pic.twitter.com/xHBwbf7Xp6

— WWE (@WWE) 2 Kasım 2017

Styles, şirketin en iyi ring içi sanatçısı olmaya devam ediyor, ancak bundan çok daha fazlası haline geldi. Kendisini bir ana etkinlik yıldızı olduğunu bilen insanlara çeviren bir hava atışı yapıyor ve bir zayıflığı, tanıtımlarını bir güce dönüştürdü.

Styles, 40 yaşında oyunun zirvesinde. Her zamankinden daha çok yönlü, bu da onu günümüzün WWE’sine mükemmel bir uyum sağlıyor. Şirketin iki yıl önce onu imzaladığı zaman büyük ikramiyeyi vurduğuna şüphe yok ve imzalama kararı onun için de çok iyi sonuç verdi.

DAHA: Kurt Angle, ‘Raw’ çıkışını hatırlıyor

Dünya çapındaki promosyonlarda yer alan inanılmaz, üst düzey maçların miktarı ve sanat formunu genişletmek için atletizm ve yaratıcılıklarını kullanan güreşçilerin sayısındaki artış göz önüne alındığında, 2017 yılı gerçek güreş yılı olarak hatırlanmalıdır. Sadece birkaç yıl önce, çoğu bağımsız güreşin geleceği konusunda endişeliydi. Şimdi, Hintliler sadece canlı değil, aynı zamanda gelişiyor.

Kazuchika Okada ve Kenny Omega’nın New Japan Pro Wrestling’de nefes kesen maçlar sunarak güreş tarihinin tartışmasız en büyük üçlemesinin yılıydı. Çıtayı, iş dünyasındaki herkesin ulaşmak isteyeceği bir yere yükselttiler.

Bu yıl ayrıca WWE dışında finansal olarak kazançlı ve yaratıcı bir şekilde tatmin edici olabilecek bir hayat olduğunu gösterdi. Drew Galloway, 2016’da dünyanın dört bir yanındaki şovlarda yorulmadan çalışırken kanıtladı ve Cody Rhodes bu yıl batonu aldı. Rhodes ve Bullet Club, ABD’deki alışveriş merkezlerindeki Hot Topic mağazalarında ürün satışlarıyla ana akım haline geldi.

@MattJackson13 ve @NickJacksonYB’de nasıl birinci olabilirsiniz? Hepsini yaptılar ve şimdi su kaydırağı paraları var. Kaydırak parası! 🏄 pic.twitter.com/k7ygHceu6B

— TDE Güreş (@totaldivaseps) 6 Kasım 2017

Güreş dünyası yetenek açısından zengin ve 2018, özellikle sporu takdir eden hayranlar için başka bir afiş yılı olmalı. Sporun nereye gideceğini izlemek heyecan verici olmalı.

NJPW Güreş Krallığı 12

4 Ocak’ta Tokyo Dome’da gerçekleştirilecek olan ve yeni yılın en çok beklenen şovlarından biri olan New Japan Wrestle Kingdom 12 etkinliğinin rakamlarına bir hafta kaldı.

Şov şimdi çift ana etkinliğe sahip olarak faturalandırılıyor ve tavan oyuncusu Kazuchika Okada, IWGP Ağır Siklet Şampiyonasını Tetsuya Naito’ya karşı savunuyor. Diğer en iyi maç, Chris Jericho’nun yaklaşık 20 yıldır WWE dışındaki ilk maçında, diskalifiyesiz bir maçta IWGP Birleşik Devletler Şampiyonası için Kenny Omega’ya meydan okuyacak.

Jericho’nun eklenmesi, her yıl NJPW’nin en büyük şovu olan etkinliğe daha fazla dikkat çekti. "DQ yok" büküm, Japonya’da geleneksel olarak olmayan bir şeydir. Jericho ve Omega’nın sahip oldukları rekabet gücü ve zanaatlarındaki gurur düzeyi göz önüne alındığında, şovu çalma umuduyla mücadelelerini ne kadar ileri taşıyacaklarını merak edebilirsiniz.

Okada ve Naito arasında bir anlık klasik olması beklenen şeyin üstesinden gelmeyi umuyorlarsa, işlerini onlar için kesecekler. Okada, kendini yalnızca yeteneklerle dolu bir terfi olan New Japan’daki en iyi güreşçi olarak kurmakla kalmadı, aynı zamanda promosyonun tüm zamanların en iyilerinden biri ve hala 30 yaşında. Dört kez IWGP Ağır Siklet Şampiyonu ve onun şimdiki başlık hükümdarlığı, gösteri gününden 564 gün sonra rekor bir rekora ulaşacak.

Aşama ve rakibi göz önüne alındığında bu galibiyet serisinin sona ermesi için doğru zaman olabilir. Naito, geçen yaz birçoğunun şirket tarihindeki en büyük olarak kabul ettiği şaşırtıcı G1 Climax turnuvasını kazandı.

İşte şovun tüm kadrosu:

— IWGP Ağır Siklet Şampiyonası: Kazuchika Okada vs. Tetsuya Naito

— IWGP Birleşik Devletler Şampiyonası için DQ’suz maç: Kenny Omega vs. Chris Jericho

— IWGP Kıtalararası Şampiyonası: Hiroshi Tanahashi vs. Jay White

— IWGP Junior Heavyweight Championship için dört yönlü maç: Marty Scurll – Will Ospreay – Hiromu Tanahashi – Kushida

— ASLA Openweight Championship Hair vs. Hair maçı: Hirooki Goto vs. Minoru Suzuki

— IWGP Takım Başlıkları: Killer Elite Squad vs. Evil ve Sanada

— Cody, Kota Ibushi’ye karşı

— ASLA Openweight Six-Man Tag Team Championship: Bullet Club vs. Chaos vs. Michael Elgin ve War Machine vs. Suzuki-Gun vs. Taguchi Japonya

— IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championships: Roppongi 3K vs. The Young Bucks

ABD’de New Japan ürününe giderek daha fazla aşina olan ve daha fazla şovunu izleyen pek çok kişi arasında kendinizinkini gerçekten sayın. Aynı şeyi yapmakla ilgileniyorsanız, NJPWWorld.com abonelik yayın hizmetinde bulunan Wrestle Kingdom 12, özellikle ilk iki maçı ve iyi bir alt kart gibi görünen şeyleri göz önünde bulundurarak başlamak için harika bir yer olacaktır. 

WWE yaralanmaları

Geçen hafta bu sütunda belirtildiği gibi, kısa süre önce kısmen yırtılmış bir trisepsi onarmak için ameliyat olan Dean Ambrose için bir kötü haber daha. WWE, bu hafta Ambrose’un yaklaşık dokuz ay sahalardan uzak kalacağını bildirdi.

Ambrose daha hızlı dönse bile WrestleMania’nın bir parçası olmayacak ve Ağustos ayında SummerSlam’i kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya.

The Shield’ı parçalayacak olası bir topuk dönüşü de dahil olmak üzere onun için herhangi bir plan, açıkçası pencerenin dışında ve WWE, önümüzdeki yılın çoğu için onsuz başka planlar yapmak zorunda kalacak. Sakatlıklar hiçbir zaman iyi olmasa da, yeni bir görünümle geri dönebilen ve hayranlarının dönüşü için heyecanlanmasını sağlayabilen “The Lunatic Fringe” için aradan geçen zaman bir nimet olabilir.

The Brian Kendrick’i, Hideo Itami’den “Raw”da bir GTS’nin kötü sonundan sonra sakatlık listesine de ekleyebilirsiniz." Pazartesi gecesi. Kendrick kırık bir yörünge kemiği ve kırık bir burundan muzdaripti.

Itami bir diziyle aynı hizaya geldikten sonra Kendrick yüzünü tuttuğunda bir şeylerin ters gittiği açıktı. İyi haber şu ki Kendrick’in ameliyata ihtiyacı olmayacak ama muhtemelen iki ay sahalardan uzak kalacak.

Haberler ve notlar

— “SmackDown Live” genel müdürü Daniel Bryan, Dolph Ziggler’ın kemeri bırakmasının ardından yeni bir Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonunu taçlandırmak için bu hafta sekiz süperstar turnuvasını duyurdu. Bobby Roode ve Jinder Mahal, sırasıyla Baron Corbin ve Tye Dillinger karşısında aldıkları galibiyetlerin ardından şimdiden öne geçtiler. Diğer iki ilk tur maçı, Zack Ryder – Mojo Rawley ve Xavier Woods – Aiden English, önümüzdeki hafta oynanacak.Roode ve Mahal favoriler ama İngilizce ilginç bir seçim olabilir.

منوی اصلی